Tudjuk, érezzük, hogy nincs minden rendben az életünkben, de nem tudjuk meghatározni, pontosabban mi a gond. Ebben segít az alábbi gyakorlat!
Hallgasd meg (2:08 perc) ⇩
Olvasd el (1:30 perc) ⇩
Az utóbbi években – amióta habzsolom az önfejlesztő könyveket – arra jöttem rá, hogy az életben legtöbbször a dolgok sokkal egyszerűbbek, mint azt gondoljuk. Mi, emberek bonyolítunk el sok mindent – arra nem jöttem még rá, hogy miért. Ez nincs másként az életünkben felmerülő problémákkal kapcsolatban sem: ha nem tudjuk, mi a gond, egyszerűsítsünk.
Végezzük el az alábbi gyakorlatot!
Előkészületek:
- Legyünk egyedül.
- Legyen 30-60 szabad percünk.
- Vegyünk egy írószert és egy papírt.
A gyakorlat:
- Mondjuk ki hangosan: AZ ÉLETEMBEN MINDEN A LEGNAGYOBB RENDBEN VAN!
- És most figyeljünk, hogy milyen ellenkezés üti fel a fejét a gondolatainkban.
Általában reagálni fog a racionális énünk: persze, minden rendben van… kivéve… És bármit is mond a hang a fejünkben, azt azonnal írjuk le! Ismételjük meg a gyakorlatot többször, négyszer-ötször, tízszer, addig, amíg a hang a fejünkben már nem tud semmi újat mondani.
A listánkon mindenféle dolgok lesznek, köztük valószínűleg olyan banális dolgok is, mint például az, hogy kivéve, hogy ma reggel nem mostam fogat, és lehetnek rajta olyanok, amelyek felett nincs hatalmunk, például kivéve, hogy rettenetes hideg van ma. Ezeket ki lehet húzni a listáról, hiszen ezekkel nincs mit kezdjünk. Az összes többi viszont olyan dolog, amire időt és energiát kell szentelnünk, hogy megoldjuk, mert ahogy a régi mondás tartja: addig nincs rend, amíg nincs rend.
Sikert és boldogságot: