Mi köze az alvásnak az Alzheimer-kórhoz? Nos, elég sok, amint az a Bostoni Egyetem kutatásaiból kiderült, ugyanis mély alvás során egy egyedi és rejtélyes folyamat zajlik le az agyban, melynek során olyan méreganyagok tisztulnak ki az emberi szervezetből, amelyek Alzheimert okozhatnak.
Minél többet kutatjuk az alvást, annál érdekesebb eredményekre jutunk. Legutóbb például a Bostoni Egyetem kutatója, Laura Lewis, aki az Alzheimert kutatta, megdöbbentő dolgot fedezett fel.
Alvás során az agy öt fázison megy át, ezek közül az egyik a mély alvás. Az INC magazinban megjelent cikk szerint a csoda pontosan itt zajlik le. Mély alvás alatt az agysejtek kikapcsolnak, mint sok millió kis villanykörte, ezáltal hirtelen az agynak az oxigén- és egyben vérszükséglete lényegesen csökken. A vérhiány előidézi, hogy gerincvelő folyadék áramoljon a koponyába (ez a folyadék veszi körül az agyat), ami aztán kiáramlik és magával visz olyan toxinokat, amelyek a tudomány jelen állása szerint Alzheimert okozhatnak.
A mély alvás tehát sokkal több, mint egy egyszerű pihentető tevékenység a testünknek, egyben egy igencsak hasznos méregtelenítő folyamatnak adunk lehetőséget. A rossz hír az, hogy ezt a folyamatot másképp nem lehet előidézni, csakis a mély alvással. Az alvásnak ebbe a fázisába nem juthatunk el egy szundi során, csakis egy hosszú, pihentető alvás során.
Ezek után a következő kérdés az: hogyan aludjunk jól? Erre adok néhány tippet ebben a bejegyzésemben: Nem tudsz aludni? 7 – a tudomány által igazolt tipp – a jobb alvásért
Sikert és boldogságot: