Site icon C.S. Lazzar

Önmegerősítő üzenetek

Nap mint nap egy folyamatos párbeszédet folytatunk saját magunkkal, ami lehet építő vagy romboló. Sajnos legtöbbünk az utóbbit alkalmazza gyakrabban.

Te mit mondasz leggyakrabban magadnak?
Nem vagyok elég jó?
Nem tudom megcsinálni?
Óh, úgysem fog menni, inkább meg sem próbálom?

Ezek az önmegsemmisítő mondatok. Ezeket egytől egyig meg kell szüntetni, le kell cserélni önmegerősítő üzenetekre. Ugyanis az válik valóra, amit te szeretnél. Ha azt mondod magadnak, hogy nem fog sikerülni, úgy is lesz.

Az önmegerősítő üzenetek arról kell szóljanak, amit te igazából szeretnél, és mindezt jelen időben. Ezért a legkézenfekvőbb az, ha a megfogalmazásukhoz felhasználod a céljaidat, úgy mintha már elérted volna őket.

Tudom, őrültségnek hangzik. De az ember néha őrültségeket is elkövet, azért, hogy elérje a céljait.

Ha pl. a célod az, hogy megszabadulj néhány plusz kilótól, az önmegerősítő üzenet valahogy így hangozhat:

Tökéletesen meg vagyok elégedve az alakommal. Jól nézek ki, pontosan … kilogrammos
vagyok.”

Tudom, most azt gondolod, hogy ez baromság. De gondolj bele: mindent, az égvilágon mindent kétszer csinálsz meg. Előbb gondolatban, majd a valóságban. Maradj velem, magyarázom: tegyük fel, hogy fel szeretnéd hívni egyet a legjobb barátod/barátnőd. Mit az első dolog, amit teszel? Előveszed a telefont és már hívod is, nem? Nem! Az első az, hogy gondolatban lejátszol egy filmet: először is eszedbe jut ő, majd arra gondolsz, jó lenne felhívni, s mielőtt még a telefon a kezedben lenne, te már gondolatban beszéltél is egyet vele, már azt is tudod, mit fogsz neki mondani. Hogy milyen hosszúságú a film, egyénenként változik, de abban minden ember agya tökéletesen megegyezik, hogy előbb elgondoljuk, majd megtesszük. Van, ami már reflexszerűen történik, úgymond szokásból. De hidd el, azt is a gondolat irányítja, méghozzá a tudatalatti.

És itt van az önmegerősítő üzenet titka: a tudatalatti erejében. A tudatalatti sokkal erősebb, mint azt bárki is gondolná. Tudtad azt, hogy a mindennapos cselekvéseid több, mint 70%-a szokásból történik? Gondolkodsz szerinted azon, hogy hányszor kell levegőt vegyél? Hogy pontosan hogy is mozgasd a fogkefét a fogaidon, vagy hogy a tányértól hogyan jut el az étel a wc-ig, a szádon, majd a gyomrodon át? Mindez automatikusan történik és az igazán meglepő az, hogy ez csupán egy töredéke mindannak, amit a tudatalattid irányít.

És ami még meglepőbb: szerinted a tudatalattid hogy ilyen okos? Tény, egy része mindezeknek ösztönös. A többit viszont te magad programozod be. Nap mint nap tanítod a tudatalattidat. Megtanítod neki a szokásaidat, megtanítod neki mindazt, ami számodra fontos. A tudatalatti pedig folyamatosan tanul. Nem lehet kikapcsolni és nem lehet átverni, hogy na ez most nem fontos, ezt ne jegyezd meg. Mindig figyel és mindent megjegyez. Amit sokat ismételsz, arról azt tanulja meg, hogy fontos.

És itt érünk vissza az önmegerősítő üzenetekhez. Első nap semmiképp sem fogod elhinni, amit mondasz. Sőt, valószínűleg még a tizedik vagy a huszadik napon sem. De kitartóan kell ismételned, mindaddig, amíg a tudatalattid megtanulja, hogy ez neked fontos. Onnantól már sokkal könnyebb dolgod lesz. A dolgok automatikusan fognak történni, mert így működik a tudatalatti. Mint a neve is sugallja: a tudat alatt működik és megállás nélkül dolgozik. És a végén már te is elhiszed. Ha hamarabb nem is, de majd elhiszed akkor, amikor valóra válik.

Egy dolog jusson eszedbe, amikor megírod az önmegerősítő üzeneteket vagy az alábbiakat olvasod, esetleg kiválasztasz néhányat magadnak: az üzenetnek arról kell szólnia, amiről jelenleg tudod, hogy nem igaz, viszont szeretnéd, ha igaz lenne!

Önmegerősítő üzenet gyűjtemények:

Általános önmegerősítő üzenetek
Egészségre vonatkozó önmegerősítő üzenetek
Karrierre vonatkozó önmegerősítő üzenetek
Munkahelyi stresszel kapcsolatos önmegerősítő üzenetek
Önmegerősítő üzenetek vezetők számára
Önmegerősítő üzenetek emberi kapcsolatokra (párkapcsolat, család, barátok)
Fittségre vonatkozó önmegerősítő üzenetek

Gyakran ismételt kérdések:

Hány önmegerősítő üzenetem legyen?

Lehet bármennyi, de ne próbáld mindeniket egyszerre használni. Írd meg az összeset, válaszd ki a számodra legfontosabb ötöt és addig használd ezeket, amíg eléred a kívánt hatást. Utána sorra veheted a következőket.

Miről szóljanak? Legfőbb cél, minden cél?

Arról szóljanak, ami neked fontos, ahol szerinted hiányosságok vannak az életedben és javítani szeretnél rajtuk.

Hányszor ismételjem ugyanazt? Minden nap mondjak mást?

Addig kell ismételned, amíg te magad is elhiszed és még akkor is folytatni fogod, mindaddig, amíg valóra nem válik. Ne mondj minden nap mást, fókuszálj az öt legfontosabbra, s addig ismételd ezeket, amíg valóra válnak.

Mikor írjam meg ezeket?

A naptáradban benne van a START! reggeli rutin, aminek része az önmegerősítés. Kezdetben nem lesznek megírva az üzenetek, de használhatod akár ezt az időt is arra, hogy megírd őket.

Exit mobile version