Videót is készítettem erről és sokszor írtam már róla, de úgy látom, ezt nem lehet túl sokszor elismételni: keresd a megoldást, ne a kifogást.
Hallgasd meg (2:11 perc) ⇩
Olvasd el (2 perc) ⇩
Valahányszor kiírok a közösségi oldalamra egy tanácsot, ötletet vagy egy motiváló üzenetet, ami arra biztatja az embereket, hogy cselekedjenek, több olyan hozzászólás is érkezik, ami tele van kifogásokkal. Nem tudok másra gondolni, mint arra, hogy az emberek telis-tele vannak kifogásokkal. Akarnak változtatni, szeretnének másképpen élni, vannak álmaik és vágyaik, mégis homokba dugják a fejüket és semmit sem tesznek.
Az első lépés, amit tehetsz ez ellen: vedd észre, hogy kifogást mondasz. A kifogás általában „de”-vel kezdődik:
„De félek…”
„De túl fáradt vagyok, hogy edzek.”
„De nem tudok eleget.”
„De én nem vagyok olyan, aki…”
„De én még soha nem csináltam ilyent.”
„De…”
Második lépés: elemezd a kifogást, hogy mennyire valós.
Természetesen te úgy gondolod, sőt meg vagy győződve róla, hogy jogos és úgy van, ahogy mondod. De legalább azokban az esetekben, amikor te igazán szeretnéd, ne bújj el egy kifogás mögé! Felismerted, hogy kifogást mondasz, rendben, állj meg és nézd meg, hogy tényleg félsz? Ha félsz, mitől félsz? Újabb kifogás vagy tényleg félsz tőle? Hogyan tudnál szembenézni a félelmeddel? Ki vagy mi segíthetne? Ne keress újabb kifogásokat, keresd a megoldást!
Aki a megoldást keresi, előbb-utóbb meg is találja.” – C.S. Lazzar
Utóvégül ennyire egyszerű a dolog: ha szeretnéd, megkeresed a megoldást, ha nem, megtalálod a kifogást.
Sikert és boldogságot: