Volt egy ismerősöm, aki évekig azt mondogatta, hogy „elég lesz nekem egy kis cukrászda valahol a város szélén”. Nem azért, mert tényleg ezt akarta. Hanem mert ennyit mert kimondani hangosan. Aztán amikor végre belevágott, már a megnyitón látszott rajta: ez nem az ő álma volt, csak beérte ennyivel.
Siker
-
-
Ismersz olyan embert, aki minden januárban újrakezdi az életét, aztán februárra már megint a kanapén ül és arról magyaráz, miért nem jött össze? Én is. Sőt, néha tükörbe nézve találkozom vele. A jó hír az, hogy nem kell teljesen átszabni magad ahhoz, hogy egy év múlva ne ismerj rá a saját életedre. Elég egyetlen dolgot kiválasztani ebből a nyolcból, és tényleg végigvinni. Nem nyolcat. Egyet.
-
MotivációÖnbizalomSiker
Mércéhez élni, nem a napi széljáráshoz – a belső iránytű, ami megment a káosztól
Van egy ismerősöm, aki minden reggel fut. Esőben, hóban, másnaposan, válás közben, születésnap után. Megkérdeztem tőle egyszer, hogy honnan veszi az erőt. Vállat vont: „nem erőből csinálom, hanem döntésből.” Ez a mondat azóta is bennem motoszkál, mert pont erről szól az igazi karakter: nem a hangulatod dirigál, hanem te magad. Egy mércéhez élsz, nem a napi időjáráshoz.
-
Tegnap láttam egy ismerősömet, aki harmadszor magyarázta el, miért nem indult be a vállalkozása. Először a gazdaság volt a hibás. Aztán a konkurencia. Most a vevők. Mindegyikben volt valami igazság, és pont ez a baj — mert amíg van mire mutogatni, addig sosem kell tükörbe nézni.
-
Háromféle hang lakik a fejemben, és gyanítom, nem vagyok ezzel egyedül. Az egyik egy nyafogó kis alak, aki folyton kifogásokat gyárt. A másik a király, aki egyenesen mondja, mit érdemes tennem. A harmadik én vagyok – aki hallgatja őket, és a nap végén dönt. Nem őrültség ez, hanem a legjobb belső színház, amit valaha kaptam. És megtanultam, hogyan játsszam ki a főszereplőt, aki amúgy folyamatosan szabotál.
-
Egy ismerősöm évekig panaszkodott, hogy „nincs szerencséje” a karrierjében. Aztán egy decemberi céges karácsonyi bulin – ahova amúgy nem akart elmenni – beragadt egy beszélgetésbe valakivel a büfénél. Két hónap múlva új állása lett, dupla fizetéssel. Szerencse? Talán. De az a fajta szerencse, ami csak akkor talál meg, ha kimész a házból.
-
Egy ismerősöm büszkén mesélte, hogy a cégénél „minden rajta megy keresztül”. Aztán fél év múlva már nem mesélt semmit, mert kórházban volt kimerültség miatt. A vállalkozói egó egyik legdrágább illúziója, hogy nekünk kell mindent tudni. Pedig pont fordítva működik a dolog: minél többet tudunk mindenről, annál kisebb lesz a cégünk. Mert leragad a mi méretünknél.
-
Volt egy ismerősöm, aki minden évben elhatározta, hogy lefogy tíz kilót. Edzéstervek, étrendek, appok, motivációs idézetek a hűtőn. Aztán április környékén mindig ugyanaz: „Én már csak ilyen vagyok.” Nem az akaraterővel volt baja. Hanem azzal, hogy fejben pontosan tudta, ki ő – és ez a kép nem engedte, hogy más legyen.