Mély alvás során egy egyedi és rejtélyes folyamat zajlik le az agyban, melynek során olyan méreganyagok tisztítódnak ki, amelyek Alzheimert okozhatnak.
Hallgasd meg (2:03 perc) ⇩
Olvasd el (2 perc) ⇩
Minél többet kutatjuk az alvást, annál érdekesebb eredményekre jutunk. Legutóbb például a Bostoni Egyetem kutatója, Laura Lewis, aki az Alzheimert kutatta, megdöbbentő dolgot fedezett fel.
Alvás során az agy öt fázison megy át, ezek közül az egyik a mély alvás. Az INC magazinban megjelent cikk szerint a csoda pontosan itt zajlik le. Mély alvás alatt az agysejtek kikapcsolnak, mint sok millió kis villanykörte, ezáltal hirtelen az agynak az oxigén- és egyben vérszükséglete lényegesen csökken. A vérhiány előidézi, hogy gerincvelő folyadék áramoljon a koponyába (ez a folyadék veszi körül az agyat), ami aztán kiáramlik és magával visz olyan toxinokat, amelyek a tudomány jelen állása szerint Alzheimert okozhatnak.
A mély alvás tehát sokkal több, mint egy egyszerű pihentető tevékenység a testünknek, egyben egy igencsak hasznos méregtelenítő folyamatnak adunk lehetőséget. A rossz hír az, hogy ezt a folyamatot másképp nem lehet előidézni, csakis a mély alvással. Az alvásnak ebbe a fázisába nem juthatunk el egy szundi során, csakis egy hosszú, pihentető alvás során.
Úgyhogy jó éjszakát, pihentető, méregtelenítő éjszakákat kívánok!
Sikert és boldogságot: