Hogy állsz az önbizalommal? Szeretnél magabiztosabb lenni? Tudtad, hogy az önbizalom nem egy veleszületett, hanem egy tanulható képesség? Van néhány viselkedési minta, amelyeket ha beépítünk az életünkbe, automatikusan magabiztosabbak leszünk.
A magabiztos embernek nincsenek kifogásai, felelősséget vállal a tetteiért és a szavaiért, felvállalja a tévedéseit és igyekszik tanulni belőlük.
A magabiztos ember nem kerüli el a konfliktust, mert azzal még több konfliktust okozna, hanem bátran kiáll az igazáért, azzal a céllal, hogy megoldja a konfliktust. A nézeteltéréseket megértéssel próbálja kezelni, azaz alkalmazza az „előbb érts meg, aztán értesd meg magad” szabályt.
A magabiztos ember nem fél a kudarcoktól, mert úgy tartja, hogy a kudarc nem a siker ellentéte, a kudarc nem akadályozza meg a sikert, sőt, épp ellenkezőleg, a kudarcok útján lehet eljutni a sikerhez.
A magabiztos ember nem fél a kritikától, ezért egyenesen sóvárog a visszajelzések után. Jó, rossz, építő, kritizáló, nem számít. Igazi ajándékként tekint rájuk, hiszen ha más ember veszi a fáradtságot, hogy visszajelezzen, azt értékelni kell. A magabiztos ember tudja, hogy messze nem tökéletes, és tárt karokkal fogad mindent, ami segíthet neki jobbnak lenni.
A magabiztos ember pozitívan gondolkodik, például nem sanyargatja magát azzal, hogy elég jó vagy sem. Tudja magáról, hogy nem tökéletes, de azt is tudja, hogy dolgozik rajta, hogy napról napra jobb legyen.
Mint láthatjuk, ezek mind olyan viselkedési minták, amelyeket bárki beépíthet az életébe. Az önbizalom tanulható!
Sikert és boldogságot: