Egy meglepő kutatás arra mutatott rá, hogy a pozitív gondolkodásmód erősítheti az immunrendszert és így segíthet elkerülni a betegségeket. Hogyan használhatjuk ezt az információt a saját egészségünk javítására?
A pozitivitás, mint védőpajzs
Tudósok közel 200 embert vizsgáltak 6 hónapon át. Szándékosan megfertőzték őket különböző vírusokkal, hogy megfigyeljék a reakcióikat. Az derült ki, hogy akik pozitívabb érzelmi beállítottsággal rendelkeztek, kisebb valószínűséggel betegedtek meg, mint társaik.
A pozitívabb alanyoknál 32%-kal kisebb eséllyel alakult ki nátha vagy influenza szerű megbetegedés. És ha mégis elkapták a vírust, enyhébb tüneteik voltak. Bár a pontos mechanizmust még kutatják, úgy gondolom, ez is igazolja azt a megfigyelést, hogy a pozitívabb emberek immunrendszere erősebb.
Hogyan növelhetjük a pozitivitást?
Ha szeretnénk erősíteni a testi-lelki ellenálló képességünket, törekedjünk minél pozitívabb szemléletre! Néhány tipp ehhez:
– Tegyünk valami jót másokért! Hívjunk fel egy barátot, legyünk kedvesek mindenkivel vagy bókoljunk naponta valakinek!
– Legyünk hálásak! Jegyezzünk fel naponta 3 dolgot, amiért hálásak vagyunk.
– Mozogjunk naponta 15-20 percet! A testmozgás is javítja a hangulatot.
– Találjuk meg a számunkra örömöt adó tevékenységeket és építsük be a napjainkba!
GYAKRAN ISMÉTELT KÉRDÉSEK
- Tényleg segíthet a betegségek megelőzésében a pozitív gondolkodás?
Igen, több kutatás is kimutatta, hogy a stresszes, negatív embereknek gyengébb az immunrendszere, mint a pozitív gondolkodásúaknak. Érdemes ezt a saját javunkra fordítani!
- Hogyan őrizzem meg a pozitivitást a mindennapokban?
Fontos tudatosan odafigyelni a gondolatainkra és a hangulatunkra. Ha negatív gondolatok jönnek, próbáljuk meg elterelni őket, és a hálára, megoldásokra koncentrálni.
- Lehet-e túlzásba vinni a pozitív gondolkodást?
Igen, fontos, hogy realisták maradjunk. De egy egészséges, optimista szemléletmód sokat segíthet a mentális és fizikai jólétünkben egyaránt.
- Mit tegyek, ha nem megy a pozitív gondolkodás?
Segíthet a rendszeres testmozgás, a stresszcsökkentés meditálással és a hálára való összpontosítás. Fokozatosan építhetjük a pozitivitást.
- Melyik a kedvenc módszered a pozitívabb gondolkodásra?
Nekem a legtöbbet a „mi a jó ebben?” kérdés segített, illetve a hála mindennapos gyakorlása.
Sikert és boldogságot: