Tudtad, hogy az emberi elme szeret mindent túlbonyolítani? Pedig a legtöbb dolog egyszerűbb is lehetne. De valahogy jobban vonzanak minket a komplikált megoldások. Például tudtad, hogy lefogyni a legkönnyebben úgy lehet, ha kevesebbet eszünk és többet mozgunk? Persze, ezt mindenki tudja, mégis az alternatív fogyókúrák piaca valósággal tombol. Itt egy tipp, hogy mit kell tenned, ha úgy érzed, te is túlbonyolítod a dolgokat.
A bonyolultság csapdája
A bonyolult problémákat gyakran még jobban elbonyolítjuk, ami csak növeli a stresszt és az aggodalmat. Az a vicces, hogy sokszor pont azért bukunk el, mert túlkomplikáljuk a dolgokat. Pedig a legtöbb kihívásra létezik egyszerű megoldás is.
Tegyük fel a mágikus kérdést!
Ha elakadunk, kérdezzük meg: hogyan nézne ki ez, ha egyszerű lenne? A legtöbb esetben ez elvezet a célravezető megoldáshoz.
Az egyszerűsítés nem azt jelenti, hogy elkerüljük a problémákat, hanem hogy hatékonyabb és fenntarthatóbb megoldásokat találunk rájuk. Ráadásul az egyszerűsítés a mentális egészségünknek is jót tesz, amellett, hogy a mindennapi életünkben is megkönnyíti a dolgokat. Az egyszerű megoldások gyakran kevésbé időigényesek és könnyebb őket kivitelezni. Ráadásul az egyszerűsítéssel valóban megvalósítható célokat tűzhetünk ki magunk elé.
GYAKRAN ISMÉTELT KÉRDÉSEK
- Mit tehetek, ha nem találom meg az egyszerű megoldást?
Ha nem látod azonnal az egyszerű megoldást, légy türelmes és próbáld meg egy másik szemszögből megközelíteni a problémát. Beszélgess másokkal, kérj tanácsot, és ne félj kreatívnak lenni! Mindenre van megoldás. És mindenre van egyszerűbb megoldás!
- Hogyan keressek megoldást, ha még magát a problémát sem értem?
Próbálj a megoldásra koncentrálni. Milyen lenne az, ha a probléma nem létezne? Hogyan lehetne ezt elérni?
Sikert és boldogságot: