Nézd, mit írt nekem a minap egy követőm: „A napokban annyira lehangolt voltam, hogy azt hittem, soha többé nem nevetek. De aztán kipróbáltam néhány trükköt, amit a blogodon olvastam, és őszinte meglepetésemre, teljesen megváltoztatták a hangulatomat!” Olyan egyszerű dolgok ezek, amiket bárki könnyen beépíthet a mindennapjaiba a boldogságért. Ha te is szeretnéd tudni, hogyan űzheted el a borút az életedből, összefoglaltam újra az öt tippet.
Testmozgás
Egy kis edzés csodákat tehet a hangulatunkkal. Mozogjunk minél többet: sétáljunk, fussunk, ússzunk vagy kerékpározzunk, de akár már egy kis nyújtózkodás vagy tánc is segít! A mozgás endorfint szabadít fel, ami jó kedélyjavító hatású. Ráadásul a friss levegőn végzett sport még inkább feltölt energiával.
Zene
Hallgassuk kedvenc zeneszámainkat, dúdoljuk vagy énekeljük őket, esetleg táncoljunk rájuk otthon! A zene stimulálja az agy jutalomközpontját, fokozza a dopamintermelést, így örömteli érzéseket kelt. Válasszunk vidám dallamokat, amik mosolyt csalnak az arcunkra!
Természet
Sétáljunk egyet a parkban, erdőben, vagy ha van, a kertünkben! A természet csodálatos hatással van ránk: csökkenti a stresszt, meditatív állapotba ringat, feltölt friss levegővel és ha épp süt a nap, D-vitaminnal. Figyeljük meg a fák zöld lombját, a virágok színpompáját, hallgassuk a madarak csicsergését!
Alvás
Ha fáradtnak érezzük magunkat, pihenjünk egy nagyot! Az alváshiány rossz közérzetet, ingerlékenységet okoz. Fedezzük fel újra az ágy nyugalmát, hiszen a megfelelő mennyiségű, minőségi alvás a jókedv és energia forrása.
Napfény
A borongós, sötét napok erősítik a rosszkedvet. Ha mégis kisütne a nap, feltétlenül menjünk ki a szabadba, sétáljunk, sportoljunk vagy üljünk le a fűbe! A napfény serkenti a szerotonin termelést, javítja a hangulatot.
Bár a rosszkedvet nem lehet teljesen elkerülni, sokat tehetünk azért, hogy javítsunk a kedélyállapotunkon.
GYAKRAN ISMÉTELT KÉRDÉSEK
- Van valami „csodaszer” a rosszkedvre?
Sajnos nincs egyetlen konkrét módszer vagy „csodaszer”, ami azonnal javítana a hangulatunkon. A jókedv fenntartása életmódbeli változásokat és tudatosságot igényel. A cikkben említett tevékenységek azonban mind hatékonyan segítenek.
- Mennyit kell mozognom a hangulatjavító hatáshoz?
Nem kell profi sportolónak lenni! Már napi 20-30 perc könnyű testmozgás (séta, kocogás, kerékpározás) is jelentős hatással bír. De a lényeg az aktivitásra való törekvés, bármilyen formában.
- Milyen zenét hallgassak rosszkedv ellen?
Olyan zenéket válasszunk, amiket szeretünk, és amik jó érzéseket keltenek bennünk. Lehetnek vidám popdalok, klasszikusok vagy akár a kedvenc együtteseink zenéi.
- Mi a helyzet, ha semmi nem segít?
Ha hetekig tartó lehangoltságot tapasztalunk, az már patológiás lehet. Ilyenkor mindenképp keressünk fel egy szakembert, aki segíthet feltárni a rosszkedv okait és hatékonyabb megoldást találni.
Sikert és boldogságot: