Szavakba önteni mindazt, amit gondolsz, nem is annyira könnyű. Szerencsére most nem könyvet kell írj, úgyhogy könnyebb dolgod van. Most a hangsúly magán az íráson van, hiszen ez most elsősorban egy agytorna. Próbáld ki az alábbiakat, és azt használd, amelyik a legjobban működik számodra.
Napló: a naplóírás nem tini-dolog, nagyon hasznos tud lenni bárki számára, aki jobbá szeretné tenni az életét. A legjobb módja annak, hogy javítsunk az életünkön, ha meg tudjuk állapítani, hogy hol vannak gondok. Napközben, a rengeteg futás közben erre nem jut időnk, nem figyelünk saját magunkra, de ha leírjuk, majd újraolvassuk, kiderül az igazság. Írd le, hogy mi történt veled tegnap. Mikor keltél, hogy érezted magad. Mikor és mit ettél, mikor és mit ittál, kivel beszélgettél, merre jártál, mit csináltál. És hogy érezted magad közben. Aztán egy hét, egy hónap, egy év után olvasd el újra. Rá fogsz jönni, hogy hol és mit kellene másképp csinálnod.
Tervek: írd le a terveidet. Az sem baj, ha ismétled magad. Írd le, hogy mit szeretnél, mik a vágyaid, a céljaid, és azokat hogyan éred el.
Hála-napló: vezess egy hála-naplót. Írd le azt, ami tegnap történt veled és hálás vagy érte. Egészen apró és teljesen jelentéktelennek tűnő dolgok is lehetnek ezek, mint például: hálás vagyok, hogy működött a felvonó, mert nem kellett gyalog felmenjek az irodába, így nem izzadtam le, vagy hálás vagyok Taylor Swiftnek a legújabb dalszerzeményéért, mert nagyon feldob és remek hangulatba kerülök, ha meghallgatom.
3×3: ha neked a legkönnyebb kérdésekre válaszolni, használd a 3×3-at, azaz válaszolj 3-3 válasszal az alábbi 3 kérdésre. Itt is érvényes: nem kell nagyon mély dolgokban gondolkodni, nyugodtan lehetnek ezek a válaszok felületesek.
Miért vagy hálás?
1.
2.
3.
Mi tenné nagyszerűvé a mai napot?
1.
2.
3.
Milyen vagyok?
1.
2.
3.