Egy felmérés szerint az emberek 38%-a naponta aggódik valamin. Ez nem meglepő, hiszen az aggodalom az emberi természet része. Ám ha túl sokat aggódunk, a végén már azon is aggódni fogunk, hogy feleslegesen aggódunk.
Tény, hogy az aggódás természetes dolog, ám az is tény, hogy a legtöbb aggódásunk feleslegesen vesztegeti az energiánkat, ráadásul folyamatosan rosszul érezzük magunkat tőle. Van azonban rá megoldás.
Honnan ered az aggodalom?
Az aggodalom mindig egy gondolattal kezdődik. Nehéz ezt a kiinduló okot megállítani. Ám ha észrevesszük, máris tehetünk ellene.
Írjuk ki magunkból!
Vegyünk papírt és írószert, s írjuk le részletesen az aggodalmainkat! Mi váltotta ki őket, mi minden jár a fejünkben? Ez segít kimozdulni a negatív gondolatspirálból.
Van-e megoldás?
Olvassuk át, amit leírtunk, és gondolkodjunk el rajta: van-e megoldás? Ha igen, azt kell megvalósítani! Ha nincs, el kell fogadnunk, hogy az aggodalom semmit sem segít.
GYAKRAN ISMÉTELT KÉRDÉSEK
- Hogyan irányíthatom a gondolataimat?
A gondolataink irányításának legjobb módja, ha gyakoroljuk a mindfullness meditációkat. Így megtanuljuk felismerni a negatív gondolatokat, és képesek leszünk megváltoztatni azokat.
- Mit tehetek, ha nincs megoldás az aggodalmamra?
Gyakoroljuk az elfogadást, és koncentráljunk arra, amit irányíthatunk, ahelyett, hogy azon aggódnánk, amit nem. A mindfullness meditáció óriási segítség lehet, ha legalább 20 napig kitartunk a gyakorlás mellett, érezni fogjuk a pozitív hatását.
- Hogyan kezelhetem az aggódást a mindennapokban?
Alakítsunk ki egészséges stresszkezelési technikákat, mint például a rendszeres testmozgás, a relaxáció-meditálás és a pozitív gondolkodás.
- Miért fontos a gondolatok leírása?
A gondolatok leírása segít abban, hogy tisztábban lássuk és megértsük őket, és hogy objektívebbek legyünk velük szemben.
Sikert és boldogságot: